trys dienos romoje 1/3

sena svajonė – pamatyti romą – išsipildė. tai buvo nuostabi dovana (ačiū Jurgai dideliausias) mano gimtadienio proga! šis miestas nerealiai įspūdingas ir puikus.

įspėjimas – labai daug nuotraukų. taigis, šiek tiek kantrybės kol jos užsikraus :]

roma – italijos sostinė (nuo 1870 m.), esanti šalies centrinėje dalyje prie tibro upės. 2,72 mln. gyventojų (2009). administracinis ir politinis centras (prezidento, ministerijų būstinės), lacijo regiono sostinė ir pagrindinis miestas. pačiame mieste yra Vatikano valstybė – popiežiaus rezidencija. romos centras nuo antikos laikų išsidėstęs ant septynių kalvų, todėl roma dažnai vadinama „miestu ant septynių kalvų“. roma vadinama amžinuoju miestu.  tibro upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų. didžiausią įspūdį kelia senovės romos laikų statiniai: koliziejus, panteonas, forumas… roma yra trečias labiausiai turistų lankomas miestas ES ir aštuntas pagal šį rodiklį pasaulyje. savaime aišku, miesto istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO ir pasaulio paveldo sąrašą.

žodžiu, nuo pradžių. rytas buvo labai ankstyvas – 4:30 pabudimas liuxe, gurkšnis kavos ir penktą jau minam link hahn’o. viskas laiku. sėdim lėktuve pagal grafiką, bet… dėl variklio kažkokių gedimų stringame dviems valandoms… taigis, romą pasiekiame apie 11-ą dienos. tiksliau, nusileidžiame ciampino oro uoste. skrydis buvo puikus, su nuostabiais vaizdais pro langą (paskutinėje matosi lugano ežeras šveicarijoje):

nusileidę sprunkam iš lėktuvo, mikliai perkam terravision autobuso bilietus ir … tik antru autobusu išvažiuojam į romos centrą. norėjom greičiau pasiekti, tai paklausėm taxi kainų. o jos nuo 35-40 eurų, nors, jei koks eismas sudėtingas, anot taksisto, tai gali būti ir 50.. o mes autobusu nuvažiavome už 8 dviese per 47 minutes.. viešbutis buvo šalia, numetėm šmutkes ir … į romą!! pirmas įspūdis papuolus į gatves, kad smart mašinukai gaminami romos miestui :] tokio kiekio nesam matę. ir visumoje vyrauja mažytės mašinos. taigis, roma. pirmiausia nutariame pamatyti Vatikaną, nes penktadienis turėtų būti mažiau žmonių, o ir oras toks link lietaus.. nors šilta. apie 14c.  nutariame pėsčiomis pasiekti Vatikaną. atstumas normalus, plius pakeliui prisižiūrime miesto. jis žavus. miestas. visiška istorija. jokių stiklinių modernių pastatų, nors iš kitos pusės, ko gero xvii amžiaus namas romoje yra visiškas modernas :]]

taigis, pirmi vaizdai romoje pakeliui į Vatikaną:

prieiname piazza venezia:

traukiam toliau, gaunam lietaus, bet nebaisu :] ir visai netrukus pasiekiam Vatikano teritoriją (klausimas: ar Vatikanas yra ES, ar ne? juk tai atskira valstybė, bet ES sąrašuose tai nėra.. :]).

Vatikanas, Vatikano Miesto Valstybė (Citta del Vaticano) – miestas-valstybė, anklavas italijos sostinės romos vakarinėje dalyje, ant vatikano kalvos, popiežiaus rezidencija. vatikanas yra mažiausia pasaulio valstybė ir pagal gyventojų skaičių, ir pagal plotą.Vatikano pilietybę turi apie 350 žmonių. vatikanui priklauso keliolika objektų romoje, popiežiaus vasaros rezidencija kastel gandolfe (20 km nuo romos). nors Vatikanas yra labai mažas, tačiau turi savo gvardiją, pinigus, pašto ženklus ir kitus savarankiškos valstybės atributus. Vatikanas tapo nepriklausoma valstybe tik 1929 metais.Vatikano pasididžiavimas – Šv. Petro bazilika, laikoma didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje.

pirmiausia traukiam per vieną tiltų link žymiosios aikštės prieš baziliką.

nutariame aplankyti Vatikano muziejų.

muziejus yra nerealaus dydžio. kad visą apeiti reiktų turbūt dienos kitos, todėl mes pasirenkame pamatyti žemėlapius, siksto koplyčią ir raphaelio kambarius. kitką tiesiog praeiname labai nesigilindami, nes dar norime spėti ir į pačią baziliką, ir ant jos kupolo, ir .. . muziejuje menai nesuvokiamo grožio. mikelandželas, raphalelis, boticelli, bernini.. reikia pamatyti, kad visa tai pajausti. siksto koplyčioje fotkinti negalima, tai įdedu nuorodą į www su vaizdais va čia. o žemiau keletas mūsų nuotraukų iš muziejaus:

lietus pliaupia nuoširdžiai

iš muziejaus pilni įspūdžių patraukiam link bazilikos. Švento Petro bazilika Vatikane (it. La Basilica di San Pietro in Vaticano) – pagrindinė romos katalikų bažnyčios šventovė romoje, Vatikano mieste – valstybėje, viena iš keturių romos bazilikų, didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia, pavadinta pirmojo popiežiaus, apaštalo Petro vardu.

bazilikos ilgis 211,6 m. pagrindinio bazilikos fasado aukštis 45 m, ilgis 115 m. fasado atiką vainikuoja 5,65 m aukščio Kristaus, Jono Krikštytojo ir vienuolikos apaštalų skulptūros. iš portiko penki portalai veda į baziliką. centrinio portalo durys įrengtos dar XV a. iš senosios bazilikos medžiagos. kupolo vidinis aukštis 119 m, išorinis 133 m (dar 7 metrai ir čia tilptų dvi Kauno Prisikėlimo bažnyčios!!!!), diametras 42 m. jis remiasi ant keturių kolonų. po kupolu – dar vienas berninio šedevras, 29 m aukščio baldakimas, kuriame mišias laikyti gali tik popiežius. bronzą baldakimui popiežius urbonas VIII liepė paimti iš Panteono konstrukcijų, laikančių portiko stogą. už baldakimo centrinėje apsidėje pastatyta Šv. Petro katedra, virš kurios skrieja Šv. Dvasios balandis. visa bazilikos istorija ir dar daugiau detalių wikipedijoje.

taigis, tai buvo pats didžiausias įspūdis. bazilika yra nesuvokiamai didinga ir įspūdinga. aukščiai ir erdvės dar nebuvo matytos niekur. didybė nereali. būnant viduje apima koks tai sunkiai suvokiamas pakylėtas jausmas. nežinau, ar nuotraukos sudarys nors dalelę to įspūdžio, kurį patiri ten būdamas.. pirmiausia mes patraukėme link kupolo viršaus. susimoki, šiek tiek pavažiuoji liftu, paskui 320 laiptelių kupole su pasvirusiomis sienomis ir … esi arčiau dangaus.

vaizdas prieš baziliką, kolonos aikštėje ir šveicarų sargybinis:

320 laiptelių info:

užvažiavus liftu pirmieji vaizdai:

pakeliui į kupolą ir viršuje:

Vatikano sodai, muziejus, radijas

Vatikanas ir roma nuo kupolo:

pripūsti vėjo :], pasigrožėję romos panoramomis ir vaizdais iš viršaus, nusileidome į pačią baziliką. stipru. labai stiprus vaizdas. (nuotraukos tik tam, kad būtų, nes jos neatspindi to, ką matai):

kadangi dar turėjom šiek tiek laiko iki tamsos, tai nutarėme Vatikane aplankyti castel sant’ angel tvirtovę (www).

tvirtovė buvo pastatyta kaip imperatoriaus hadriano mauzoliejus (AD130-139), bet jis buvo kalėjimu ir popiežiaus rezidencija. tai pat šis pastatas buvo ir popiežių slėptuve neramiu metu. Vatikaną ir castel sant’ angel jungia dengtas tunelis, kuris veikia ir dabar. viduje visai įdomu, bet, kaip įprasta, nuo sienų atsiveria labai geri vaizdai.

taigis. Vatikanas įveiktas. pamatėm. įspūdžiai ilgam, tuo net negalima abejoti. lyti nustojo, lauke sutemo,

alkis atėjo. taigis, gavę/pasiskolinę iš džabų (didelis AČIŪ jiems) informacinę knygytę apie romą, pavartėm ją ir suradom visai šalią esančią užeigėlę alfredo e ada ir nuėjom į ją. valgyti.

unikali vieta. meniu nėra. valgai tai, kas tuo metu šauna gaminti močiutei šeimininkei :] bet skanu. jausmas, kaip svečiuose būtum. labai liuks. taigis, pavalgėm, išgėrėm vyno ir citronellos. sušilom. lauke tuo metu sutemo, tai laikas link viešbučio. bet nutarėme eiti pro žymias vietas – navonos aikštę, trevi fontaną, ispanijos laiptus. ir, aišku, dar kartą užmetėm akį į Šv. Petro baziliką. beje, roma labai super apšviesta.

piazza navona:

ispanijos laiptai ir šalia jų:

nerealus trevi fontanas:

jėgos dingo. aiškiai pradėjom suprasti iš kur kojos dygsta :] parsliunkinome į viešbutį. ten limoncella, karšta vonia ir … galvos pilnos nerealių įspūdžių. diena nr 1 romoje baiginėjosi..

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: