trys dienos romoje 2/3

išaušo saulėtas šeštadienio romoje rytas. vėsus, bet su mėlynu dangumi. pavalgę pusryčius išpėdinom į romą pamatyti tai, ką norėjom.

o norėjom daug :]

diena puiki, traukiam per romą:

pirmas punktas – žymusis trevi fontanas. tai žymiausias ir neabejotinai gražiausias fontanas romos mieste. vanduo į fontaną patenka dar 19 metais prieš mūsų erą pastatytu akveduku. trys centrinės fontano figūros vaizduoja neptūną, apsuptą dviejų tritonų, vedančių jūrų arkliukus, simbolizuojančius kintančias jūros nuotaikas. vienas fontano reljefas vaizduoja panelę triviją. jos vardu ir pavadintas fontanas. žmonių buvo nedaug, fontaną galėjom apžiūrėti iš visų pusių netrukdomai. erzino tik tie nenusiprausę siūlantys visokį šlamštą..na, bet mes čia ne apie tai :]

iš čia patraukėm link kitos įžymybės – panteono (wikipedia. vienas žymiausių romos pastatų – panteonas, visų dievų šventykla. pastatytas valdant imperatoriui hadrianui, 118-125 m. pastato išorė labai paprasta, nepuošni, visas dėmesys sutelktas į vidaus erdvę. didingas panteono kupolas – tai tarsi pusė rutulio, kurio antra, apatinė dalis galėtų tilpti į cilindro formos šventyklos sienų aprėptą erdvę. šviesa į šventyklą krinta pro apvalią 9 m skersmens angą kupolo viršuje. kupolos diametras ir aukštis yra vienodi – 43,2 metro. vaizdas viduje nerealus!

visai šalia panteno yra vienintelė gotikinė bažnyčia romoje (kažkuo vidumi panaši į montrealio katedrą). iš viso romoje yra apie 400 bažnyčių (sąrašas pagal amžius)… aikštėje stovi berninio obeliskas (vienas iš begalės obeliskų, esančių romoje).

o bažnyčios išorė visai neturi nieko bendro su gotikiniu vidumi..

labai kietai atrodo moderniosios žvakutės – įmeti kapeiką ir dega lemputė žvakutė :]

diena artėjo link vidurdienio. žmonių kiekis augo. oras šilo. beje, romoje buvo labai daug budinčių policininkų, karibinierių ar finansų policijos, kuri linksmai vaikėsi juodus padirbtų daiktų prekeivius..o šiukšlių mažai mėtoma arba jos labai dažnai renkamos. bauda už numesta šiukšlę iki 500 eurų..

netoliese panteono yra viena žymesnių romos aikščių – piazza navona. piazza navona – gražiausia romos barokinė aikštė, atitinkanti I amžiaus domiciano statyto stadiono formą, joje yra trys barokiniai fontanai. stadione vykdavo atletų rungtynės, vežimų lenktynės ir kitokie sporto renginiai. aikštė pradėjo įgyti dabartinį pavidalą XVII a., kai popiežius inocentas X užsakė pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną. vieną gražiausių romos fontanų sukūrė italų skulptorius bernini. jį puošia keturių pasaulio upių (nilo, plato, gango ir dunojaus) alegorinės figūros. aikštė pilna veiksmo ir restoranų su puikiai į juos viliojančiais italais :]

pasidairę patraukėme pro viešbutį link dar kitos bažnyčios Basilica di Santa Maria Maggiore, o iš ten link koliziejaus ir forumo. traukėm visokiomis gatvelėmis, pro turgų, motorolerių debesis, jau vakar matytas vietas, bet kitaip atrodančias saulės šviesoje. žavėjomės roma ir džiaugiamės, kad čia esame.

trajano kolona – aukštas 38 m bokštas, kurio viduje įrengti sraigtiniai laiptai, o pamatuose įmūryta auksinė urna su trajano palaikais. kolona “apvyta” marmurine viena didžiausių pasaulyje reljefų juosta. reljefas pasakoja apie trajano kovas ir pergales dakijoje (dabar rumunija).

Basilica di Santa Maria Maggiore yra viena iš keturių popiežinių bazilikų romoje. ji buvo pradėta statyti V amžiuje..

ėjosi normaliai, todėl patraukėm toliau. link forumo su koliziejum. koliziejus pastatytas 80 mūsų eros metais imperatoriaus vespasiana. jis siekė populiarumo rengdamas viešus renginius – mirtinas gladiatorių kovas ir žvėrių grumtynes. į koliziejų tilpdavo iki 55000 žmonių (net sunku įsivaizduoti kokia maža bus Kauno arena :]] ), kurie susėsdavo priklausomai nuo padėties visuomenėje. arenos elipsė buvo 188 m ilgio, sienos aukštis siekė 48,5m. po koliziejaus arena įrengtos požeminės patalpos gladiatoriams ir žvėrių narvams. esame matę vieną iš šio koliziejaus brolių – koliziejų veronoje – bet šis yra laabai įspūdingas.

vaizdai viduje ir nuo jo..

pasisekė mums su bilietais, nes moterims įėjimas buvo už dyką :] iš koliziejaus nuėjom pažiūrėti romos forumo.

kapitolijaus ir palatino kalvų papėdėje, buvusiame antikiniame miesto centre, išsidėstę romos forumo griuvėsiai. romos forumas, kaip politinis, religinis, prekybos ir visuomeninis romėnų gyvenimo centras pradėjo formuotis 600 m. pr. Kristų. ankstyvaisiais respublikos laikais forumas buvo chaotiška vieta su maisto prekystaliais, viešaisiais namais, šventyklomis ir senato posėdžių sale. imperijos laikais forumas išliko ceremonijų centru. imperatoriai atnaujindavo senus pastatus, statė naujas šventyklas ir paminklus.

apėję šią nemažą ir įspūdingą teritoriją prisunktą sunkiai pakeliamos istorijos pasukome link kapitolijaus kalvos. romos miesto atsiradimas siejamas su legenda apie brolius dvynius romulą ir remą. nedoras karaliaus brolis amulijus paleido naujagimius pintinėje į tiberio upę. tačiau kūdikiai išsigelbėjo, kelias dienas juos žindė vilkė, o paskui juos rado ir išaugino piemuo. įkūręs romą, romulas nužudė brolį remą ir tapo pirmuoju karaliumi. po romulo buvo dar šeši karaliai. roma buvo įkurta ant saulės kalvos, kuri vėliau buvo pavadinta palatino kalva. pasak legendos, netrukus po miesto įkūrimo romėnai susigaudė, kad neturi žmonių. tuomet jie nusprendė pagrobti moterų iš sabinų genties, kuri buvo įsikūrusi ant kapitolijaus kalvos…

kojos jau ėmė strigti, bet dar buvo viena vieta, kurią norėjom aplankyti (ačiū leonui) – maltos ordino valdomų rūmų tvoros spynos rakto skylutę :] dėl vaizdo, kuris yra fantastiškas. užpumpavom ant kalvos, pasigrožėjom puikiais vaizdais..

ir pažiūrėjom pro rakto skylutę

štai taip pralėkė antra diena romoje. nuovargis jau kaip ir jautėsi rimčiau :]

aišku, miestas pilnas visokių kitokių detalių ir pastebėjimų, bet tam reikia n dienų, kad juos pradėtum gaudyti :] čia tik keletas, ką radau fotoaparate: degalinė, žaislo žūtis forumo senoviniame stadione, parkavimo menas, budintys policininkai..

laikas maistui :] šiandien jo ieškoti patraukėme link senosios romos. nors tai buvo ir šeštadienio vakaras, bet vietos radome laisvai. prisėdom pizzos ir vyno.. dar viena puiki diena ėjo į pabaigą.

ryt paskutinė diena romoje.

Miestas buvo įkurtas 753 m. pr. m. e. balandžio 21 d. Roma buvo įkurta ant Saulės kalvos, kuri vėliau buvo pavadinta Palatino kalva. Pasak legendos netrukus po miesto įkūrimo romėnai susigaudė, kad neturi žmonių. Tuomet jie nusprendė pagrobti moterų iš sabinų genties, kuri buvo įsikūrusi ant Kapitolijaus kalvos.

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: