netikėtai įdomiai

pagaliau pajudėjome :] įvairios aplinkybės kurį laiką trukdė išlėkti už liuksemburgo ribų. bet šį šeštadienį gavosi.

jau anksčiau buvom nužiūrėję belgijoje, kažkur šalia mons miesto, galimybę pavaikščioti medžių viršūnėmis. todėl nutarėme ten nulėkti. oras buvo puikus. saulėta, mėlynas dangus ir plius 23c šilumos.. malonumas. taigis, pora valandų mašina, ir mes vietoje, bon-secours miestuke. įėjimas mokamas [www], bet moki už gamtos muziejų, kur yra šiokia tokia ekspozicija aiškiai skirta padengti to takelio ore investicijas :] žodžiu, aprašymas geras, realybė – normaliai tik.. bet, kad jau atvykome, tai nutarėme vis tiek užlipti ant to tako. buvo įspūdinga. vietomis tako aukštis siekia 16 m ..

gaila, kad taip mažai padaryta šio takelio, bet jis tikrai smagus.

kadangi labai mikliai apsisukome, tai patraukėm pasidairyti į bon -secours miestuką, kuris yra tiesiog paprastas belgiškas miestukas.. na, bažnyčia įdomesnė ir tiek. ją ir aplankėme. grindų ornamentika šiek tiek nustebino..

o miestukas, kaip miestukas:

aa, ir dar galima išeiti į prancūziją :]

pasisotinę bon-secours, nutarėme nuvažiuoti į hornu miestuką, kur yra grand hornu pramonės paveldas, vėl gi, gražiai aprašytas.. bet realybėje nustebinęs iš jėgos. grand hornu [www] – šachtininkų kompleksas pastatytas 1810-1830 pramonės magnato henri de gorge. tai unikalus funkcijinio miesto planavimo pavyzdys, kuriame dabar įkurtas modernaus meno muziejus [www]. va šis objektas vertas didelio dėmesio. labai įspūdinga ir gražu. architektūra, sena ir nauja, labai teisingai žiūrisi. menai yra menai, ypač modernieji :] bet pastatas, tai – jėga.

o va čia – menas. papuošalai.. ;] įdomu, ką rūkė autorius? kažką iš LT? :]]]

va taip va.

laiko dar turėjome, vis dar buvo saulėta ir šilta, todėl, važiuodami link liuxo, užsukome prie laivų lifto… sunku patikėti, kad tokie dalykai yra sukurti. ale kol nepamatai pats savo akimis, tai nelabai ir tikisi. mes važiavome pažiūrėti strepy-thieu funikulierinio lifto laivams [www]. jo aukštis yra 73,15 metrų!!!!  šis nerealus objektas įtrauktas į unesco. įspūdis rimtas, kai matai, kaip keliama barža į viršų..

video 1 video 2 video 3

pašnekėjom dar su boružėm ir antiboružėm :]

ir patraukėm link namų. oras šildė maloniai

na, dar užsukome pažiūrėti, kaip atrodo kita lifto pusė:

tai toks buvo gražus mūsų šeštadienis. patiko. dar pora šimtų km ir mes namie.

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: