brugge po 11 metų

orai nebuvo labai malonūs šveicarų žemėje ir ten žadėjo lietų, žaibus ir vėsų orą, tai teko keisti planus, ir atostogas sudėlioti kitaip..keletą dienų miegojom ir tingėjom :], o penktadienį nutarėme, kad reikia važiuoti ten, kur nelyja. o nelijo belgijoje, kur mes patraukėme į senokai matytą briugės miestą [wikipedia lietuviškai, www]. briugės senamiestis, įtrauktas į unesco paveldą, yra labai labai įspūdingas. žmonės briugę vadina šiaurės venecija dėl begalės kanalų, nors paskui sužinojom, kad begalė turi galą ir jis yra už 12 km :] miestukas nėra mažas, visgi čia gyvena 117 tūkst. gyventojų. miesto pradžia laikoma I a. prieš Kristų..  o briugė suklestėjo XII- XV amžiais, kai tapo audinių prekybos centru. prieš 11 metų, kai mes ten buvome, miestukas atrodė mažas ir paprastas.. dabar tapome giliai nustebę, kad jo daug, žmonių begalė .. ir mums reikėjo šiek tiek laiko, kad įsijaustume :] įsijausti gavosi :]]

iš tiesų, tai vienas gražiausių ir tikrai vertų pamatyti belgijos ir europos miestų šalia antwerpeno, gento.. limpa mums tie mūriniai namukai su laiptais, labai limpa.. :] 331 km yra niekas, kai gauni tokių puikių vaizdų.

pirmiausia mes briugės gabalėlį apėjome pėsčiomis (vyksta nemažai renovacijų, tai ne visur pralįsti gavosis):

tada, kaip ir priklauso, sėdome į valtį ir labai linksmai ir maloniai paplaukiojome kanalais:

žavu, ane? :]

tada vėl pėsčiomis klaidžiojome po gatveles..

kadangi buvo negana, o ir atminty sėdėjo keletas teisingų prisiminų iš kažkada, tai dar apriedėjom briugę karieta :]

ir dar buvo negana, tai traukėm toliau ieškoti gražių kampų. ir radome.. nuostabių vaizdų.

visiškai aišku, kad briugėje vyrauja alaus, šokolado ir arklių mylėtojai :]

5 valandos pralėkė gražiai ir maloniai. o kadangi buvome tik 23 km nuo jūros, tai nenulėkti išgirsti jos ošimo būtų buvę negerai :]  nuvažiavome į žymiausią belgų pajūrio kurortą knokke [www]. reikės ten daugiau laiko skirti kurį kitą kartą, nes šalimais yra gražus rezervatas ir visai kitoks pajūrys, nei mes matėme dabar.. ir nebuvo to teisingo lietuviško pajūrio kvapo.. nors vėjas ošė, jūra bangavo.. pasivaikštėjome šiek tiek, skaniai pavalgėme ir patraukėm atgal į liuxą.

va tokia mūsų diena gavosis.

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: