alzaso kampas – saverne

nenuspėjami arba blogi orai tolėliau nuo mūsų kaimelio neleido mums pasisiekti kelionės tikslų, tai patraukėme daug arčiau, nei planavome.

šį kartą patraukėme į alzaso šiaurėje esantį mažą miestuką [11 000 gyventojų] saverne [www]. saverne įsikūrusi ant zorn upės ir marn-reino kanalo [apie kanalą angliškai], kas suteikia iš karto žavesio. šis miestas anksčiau buvo strasbūro vyskupų feodas, o iš smiltainio pastatyta chateau de rohan buvo mylima vyskupų vasaros rezidencija. mielas mažas senas alzasietiškas miesteliukas.

oras čia buvo labai liuks – saulėta ir plius 14c. kai visur aplinkui lietus pliaupė, tai buvo puiku :] kelionė (180 km) buvo labai nesunki ir pralėkė mikliai.

pasidėjome mašinuką ir, štai, pirmi saverne vaizdai.

centrinė gatvė(-elė) pasipuošusi žaviais nameliais, kurių gražiausias katz (katino) namas

rotušės (hotel de ville) kiemelis visai mielas (tas raudonas namas – tai ten piešinys)

traukėm gatvelėmis besidairydami į visas puses

kol priėjome XII a katedra, kuri buvo visai tamsi viduje

pasidairę patraukėme dar šiek tiek panaršyti po senamiesčio gatveles

nupieštas namas iš arčiau. labai neprastai padailinta siena :]

vėl atgal sukome link centrinės gatvės

kiekviename normalesniame ir padoresniame :] prancūzų miestuke turi būti kokie nors rūmai :] yra tokie ir čia. šiek tiek apleisti, šiek tiek naudojami, šiek tiek skirti jaunimo nakvynei..

apėjome garbės ratą apie rūmūs. žemėlapyje, gautame infocentre, buvo nurodyta dar ‘svarbių turistams’ vietų, bet jų neradę, tiksliau, radę, bet nesupratę kas kur kaip ir, be abejo, kodėl, patraukėme link pilaitės ant uolos.

pilaitės, ar tai, kas likę, vardas haut-barr [www], likučiai stovi gražioje vietoje ant 470 m kalno. neseni kasinėjimai rodo, kad pilis statyta XI amžiuje ant uolų visai kaip liuxe (smiltainio). tik šios uolos rausvos spalvos. sakoma, kad geru oru matoma strasbūro katedros bokštas… oras buvo geras. bokšto nematėme. kadangi pilaitė taip gražiai padėta, tai ji buvo praminta alzaso akimi.

vaizdai tikrai super

prancūziška tvarka :]

tai bus viskas. dar važiavome į mažą miestuką petite pierre, bet nelabai supratome kodėl turizmo centre mums ten pasiūlė nuvažiuoti…

atgalios važiavome per vokiečius skalbiami smarkaus lietaus. o mūsų diena buvo saulėtai graži. pasiseko, vienok :]

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: