šampano žemėje

Savi pas mus. Norisi kažkur pajudėti. Turime tik vieną klausimą – kur?

Apylinkės išnaršytos smarkiai. Prisiminėme, kad laabai senai buvome Reims [www] mieste šampano žemėje. Miestas, anot wikipedijos, paprastas ;] Tradicinis šampano gamybos centras. Reimsas žymus savo viduramžiška architektūra: į UNESCO pasaulio paveldą įtraukta Reimso katedra, Šv. Remigijaus bazilika ir abatija, Marso Vartų triumfo arka, Tau rūmai, fortai. Kiek pamename, Katedra tikrai įspūdinga – tokia ji dabar ir buvo. Art deco namai irgi įdomu labai, bet miestas užverstas Kalėdiniais nameliais ir tuntais žmonių, kurių didžioji dalis tetos su chalatais :], tai kažkaip nelabai objektyvas rado laiko ir noro gaudyti tuos namus…

Bet prieš tai, pakeliui užsukome į mažą miesteliuką Ay, kuris žymus tuo, kad kiekvienas namas yra šampano gamintojas ;] Ir bažnyčia tikrai graži (uždaryta, be abejo). Buvo pietų metas, tai žmonių nelabai ir sutikome..

 

kur beeisi, ten šampanas..

 

šampaniniai slėniai ir šampaniniai vynuogynai pakeliui į Reims

 

Reimse pasiparkavome labai nesunkiai ir pačiame centre

žymioji Reimso Katedra su Marc Chagall [wikipedia lt, wikipedia en] žymiaisiais vitražais. Arčiau jo darbų galima rasti Metz’e.

 

va čia jo darbas

 

Reimse nepagurkšnoti burubuliukų – tai kaip ir nebūti Reimse ;]]]

Kalėdinės mugės pramogos

 

o didžiausias įspūdis buvo video menas [www info] ant Reims Katedros. Tikrai laaabai gražu ir įspūdinga. Panašų reikalą matėme Nancy prieš nemažai metų – 2009.

 

naktis atėjo – laikas kažko užkrimsti, ir atgalios į liuxą. buvo visai faina ir gražu.

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: