labai gražu 1/5

Pabudome saulėtoje šiltoje Italijoje. Mėlynas dangus, saulė, pusryčiai balkone su vaizdu į Lago di Gardą ir kalnus.. Tobula. Pavydu sau ;]]

Šiandienos tikslas – kairys krantas, kaip jau minėjau vakar.

Pirmas punktas Salò [www] miestukas įlankoje. Senas labai, gražus irgi. Mums patiko. Šiek tiek informacijos – Manoma, jog Salò teritorijoje jau antikiniais laikais gyveno etruskai, kuriems dažnai tekdavo dalyvauti mūšiuose, ginantis nuo barbarų. Viduramžiais miesto valdymo teisės atiteko Venecijos Respublikai, kuri suteikė gana plačią autonomiją. Venecijiečių valdymo epochą dar primena centrinėje aikštėje tebestovinti kolona, papuošta liūtu – Venecijos simboliu. Tuo metu suklestėjo kultūrinis miestelio gyvenimas, charakterizuojamas daugelio menininkų veikla. XIX amžiuje miestelio valdymas perėjo į austrų rankas. Nors savo plotu ir gyventojų skaičiumi miestelis nėra kuo nors ypatingas bendrame Respublikos kontekste, tačiau istoriniu požiūriu italams jis gana svarbus. 1943 – 1945 metais Benito Mussolini čia buvo įkūręs nykštukinę valstybę Italijos Socialistinę Respubliką, kitaip dar – Salò Respubliką.

Ir šiek tiek vaizdų:

Patiko mums ta aplinka, kad nedaug turistų, gražūs ir stilingi italai, ledų ir kavos skonis, …

Judame toliau. Dabar metas pasidairyti (ir paieškoti) citrinų miestelyje – Limone sul Garda [www]. Miestukas, kurį iki 1940 pasiekti galima buvo tik ežeru arba kalnais. Miestelis siejamas su citrinomis ir jų giminėm, bet niekur neradome jų pirkti.. Bet sodas labai gražus. Beje, 1979 mokslininkai atrado, kad šio miestuko gyventojai pasižymi ilgaamžiškumu (nestebina – kur norėsi iškeliauti, kai aplink tokie vaizdai… ). Iš 1000 gyventojų – 12 yra 100-mečiai. Jie yra porelės, kuri gyveno 17 amžiuje, palikuonys.

Toliau mūsų laukia Riva del Garda [www]. Ežero viršus. Kelias iki miestelio vedė palei ežerą. Žiauriai gražu, žiauriai. Ir taip faina, kad nesezonas – galima net vairuotojui dairytis ;]] Taigis, Riva del Garda. Labiau pastelinis, gal mažiau gražus, bet labai teisingoje vietoje miestukas.

Trys miestukai aplankyti. Dar norime pakilti aukščiau ir .. valgyti. Tai po truputį pajudame link Desenzano. Ir pataikom į laaabai įspūdingą kelią (kišeninėse foto bus daugiau vaizdų).

Dar norėjome užsukti į vieną tašką, bet jau temti ėmė, tai patraukėme skanaus maisto. Ir buvo skanu. Diena labai patiko. Labai.

Ryt – Venecija.

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: