hrvatska 2/11

Taigis, išaušo saulėta graži antra diena Kroatijoje.

Planas – pavalgyti pusryčius ir nuvažiuoti iki Plitvice nacionalinio parko ir jame apsilankyti (I dalis). Užlekiu už akių – viskas mums pavyko ir buvo viršyti visų lūkesčiai, nuojautos, ir visa kita, ką galima viršyti. Ir vieta, kur nakvojome, ir maistas, kurį mums šeiminykai ruošė, ir vynas, kurį skanavome, ir oras, ir vaizdai – labai liuks. Labai.

Rytas Pula buvo pusrytinis ramus:

Iš Pula patraukėme kolegės pasiūlytu keliuku pro miestuką, kurio pavadinimas visai pabėgo iš galvos..  buvo gražu ir ten.

Taigis. Atvykome link trobos, kur buvome laaabai maloniai pasitikti. Gavome labai nemažai informacijos, susiderinome detales ir laimingi ir geri patraukėme link Plitvice nacionalinio parko [www]. Kas ten yra? Plitvicų ežerai (kroat. Plitvička jezera) yra nacionalinis parkas Kroatijoje, apie 140 km nuo Zagrebo, netoli Bosnijos ir Hercegovinos sienos. Parkas garsėja savo 16 ežerų, tekančių vienas į kitą įspūdingais kriokliais. Ežerai išsidėstę pietinėje Kapelos kalnų, kurie sudaro dalį Dinarų kalnų dalyje, 503–639 m aukštyje. Visų ežerų ilgis sudaro 8 km, o bendras plotas apie 200 hektarų. 1979 m. Plitvicų ežerai buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Va taip va. Ir nėra ką daug rašyti. Tie, kas lankysis Kroatijoje, privalote ten užsukti. BŪTINAI. Kodėl? GROŽIS. O grožis (kaip ir gėris) yra labai gerai 😉 Vandens spalva ir skaidrumas dar nematytas. Atspalviai matyti kažkadaise Sardinijoje, bet čia visai kitaip, o ten vienaip. Ir reikia būti gyvai, jei leidžia aplinkybės, nes nuotraukomis nelabai kas čia taip įspūdinga belieka..

I dalis patiko labai. Kaip ir minėjome, ir minėsime, foto tik prisiminimams sau, na dar pasipuikuoti, kad dar vienas Žemės kampelis aplankytas  ;), realybėje ten labai labai yra. Dabar laikas atgalios į jaukią trobelę, kur mumi laukė labai skani vakarienė, malonūs šeiminykai ir jų visas dėmesys mums 😉 Ryt mūsų laukia antra dalis kriokliuose ir kelionė į Dubrovniką.

 

Share your thoughts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: