toskanija 6/7

paskutinė diena Toskanos trobelėje vėl išaušo nuostabiu oru. 

saulė, mėlynas dangus, šiluma… tingėt ar netingėt – štai kokis klausimas pakibo irš mūsų.. sudėtinga, vienok. Po skanių pusryčių (ale ir skanus tas jų mozarelinis ir visos tos giminės sūris) nutarėme, kad reikia judėti. Kryptis? Orcia slėnio pažiba Pienza [www] miestukas. Absoliučiai mielas, nedidelis ir žavus. 1996 m. UNESCO miestą įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą. 2004 m. visas aplink miestą esantis slėnis Val d’Orcia  buvo įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Miestas buvo įkurtas iš čia buvusio kaimo Corsignano. Jame 1405 m. gimė Renesanso humanistas Enea Silvio Piccolomini, vėliau tapęs popiežiumi Pijumi II. Iš karto po popiežiaus išrinkimo, visas kaimas buvo perstatytas kaip idealus Renesanso miestas. Kaimo perstatymą atliko žymus architektas Bernardo Rossellino iš Florencijos, spėjama, dirbęs ir su Leon Battista Alberti. Pagrindiniai darbai buvo pradėti 1459 m. Miestelio katedrą popiežius pašventino 1462 m. rugpjūčio 29 d. Taigis, kaip čia nebūti? O dar kokie ten vaizdai atsiveria.. per gražu.

Buvo faina. Labai. Išvyko pasiteisino visiškai. Liko dar pasimėgauti laiku prie trobelės, skaniai pavalgyti ir šmutkes susimesti į mašiną. Ryt laukė ~ 1200 km iki liuxo..

Va, ir viskas. Gera vieta. Labai. Todėl gera, kad mes tokie. Be gerų mūsų nėra gerų vietų 🙂 Viskas aišku.

Dabar norėčiau padėkoti visiems drąsiems, kurie atlaikė šią savaitę su mumis, dalinosi savo išgyvenimais, įspūdžiais, talentu, gėriu ir grožiu, gamino ir pjaustė, kepė ir valgė, pirko ir tvarkėsi, ir tiesiog buvo drauge. Ač, vynžmogiai.

Na ką, ryt atgalios..

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

mes4reply
2017/06/15 at 9:31 am

visiškai pamiršau paminėti (dėkui Jonui, kad priminė) mirksinčius jonvabalius. tūkstančius jų naktimis žibančių alyvmedžių giraitėse. absoliučiai fantastiškas vaizdas, neįtikėtinas, nuostabus, kerintis, jaukus ir tuomi pačiu paprastas 😉

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: